Zpráva z činnosti ŽP za 2. pol. 2017/18

Žákovský parlament - vyhodnocení činnosti za 2. pololetí 2017/2018

• environmentální projekt Recyklohraní nadále pokračuje - stále sbíráme baterky a malé elektrospotřebiče, hliník a papír; sběr velkých elektrospotřebičů z domácností byl organizátory projektu zrušen, žáci společně s učiteli plní projektové úkoly - 1. i 2. stupeň
  • 4. úkol - červen 2018 – na 1. stupni – III. třída, na 2. stupni – IX. třída
  • informace o různých soutěžích a akcích na škole i mimo ni mají žáci k dispozici na nástěnce u sborovny, na webových stránkách školy, případně ve třídách
  • všem žákům neustále připomínat nezbytnost zhasínání nejenom ve třídách, ale i na záchodech, šetření vodou a správné třídění odpadu
  • žáci mají možnost půjčovat si deskové hry během přestávek či využívat stolní fotbal na 1. i 2. stupni
  • žáci pravidelně sledují, konzultují a řeší projevy šikany
  • V. A – praktická přednáška o zvířatech pro 1. třídu

ü  zúčastnily se: všechny třídy 1. stupně

ü  vyhodnocení: v každé třídě byli vybráni tři nejlepší žáci a odměněni

• V. B - soutěžní dopoledne pro 1. třídy

ü  zúčastnily se: 1. – 4. třída

ü  zvítězily: 1. a 2. třída

• VI. - ekohlídka na 1. a 2. stupni
  • VII. A - výtvarná soutěž pro celou školu
  • VIII. – žádná společná třídní akce
  • IX. – pomoc při organizaci závěrečné tematické aktivity – 29. 05. 2018

Závěr:

V letošním školním roce hodnotím práci žákovského parlamentu jako průměrnou, žáci se zapojili do mimoškolních aktivit, zrealizovali několik kvalitně připravených a zajímavých akcí, splnili úkoly z projektu Recyklohraní, ale jejich zájem znatelně poklesl. Akcemi si osvojili a upevnili mnoho schopností a dovedností, díky nimž se mohou smysluplně zapojit do kulturního společenského života, stát se platnými členy společnosti a přispět k jejímu rozvoji.

Žáci spolu napříč všemi třídami účinně spolupracují, vhodně komunikují a řeší problémy, vzájemně si pomáhají. Zásadní přínos spatřuji zvláště v tematické aktivitě, kterou stále, pravidelně a se zájmem realizují žáci VI. a dívky z VIII. třídy pro spolužáky ze školní družiny. Organizátoři se stali v mnohém pro malé děti vzorem a inspirací, o aktivitu je z obou stran veliký zájem a její samotný průběh je pro mě dokladem, jak podstatnou funkci při výchově a vzdělávání dětí plní správná motivace.

Zpracovala: Silvie Svobodová

srpen 2018