Dobrý den,

vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy Žatec, nám. 28. října 1019, okres Louny

Naším cílem je prostřednictvím těchto stránek informovat rodiče, žáky i ostatní návštěvníky o fungování naší školy, našich projektech, plánovaných a uskutečněných akcích, důležitých schůzkách apod.

Doufáme, že se vám toto malé nahlédnutí do života naší školy bude líbit.

Mgr. Jana Hassmanová

AKTUÁLNĚ

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu stávky učitelů zůstane naše základní škola ve středu 6. listopadu 2019 uzavřena. Výuka probíhat nebude. Stejně tak zůstane uzavřena i školní družina.

Všechny důležité informace ke stávce naleznete na jednom místě zde:  https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/11/aktualni-tema-stavka-pedagogu.html

************************************

Upozorňujeme rodiče, že je nutné odhlásit obědy ve školní jídelně.

************************************

Městský úřad Žatec informuje rodiče:

Vážení rodiče,

vzhledem k oznámení ředitelky ZŠ nám. 28. října, které jsme obdrželi dne 04.11.2019 v 10.hod. vám sdělujeme, že pro vaše děti (žáky této základní školy) jsou zajištěny náhradní prostory a program v průběhu stávky učitelů dne 06.11.2019, a to v budově městského divadla (Dvořákova 27, Žatec) od 06.00 hod. do 17.00 hod.

Dohled bude zajištěn odpovídajícím způsobem s přihlédnutím k počtu dětí.

Pitný režim zajistí město Žatec, stravování pro své dítě si po dobu pobytu v divadle zajistí rodiče (vhodnou svačinu pro Vaše dítě s sebou).

Předávání dětí bude probíhat osobně.

Kontaktní osoba pro nahlášení účasti vašeho dítěte:

Ing. Renata Sedláková - tel. 724 808 604

Bc.Drahomíra Beranová - tel. 721 384 153

Mgr. Zdeňka Hamousová - tel. 724 043 786

Zájem o zajištění pobytu 06.11.2019 laskavě nahlaste na výše uvedené kontakty do 05.11.2019 do 19.hod.

Děkujeme za vstřícný přístup.

Za vedení města

Mgr. Zdeňka Hamousová

************************************

________________________________________________________________________________________________________

Informace z loňského školního roku

************************************

Informace o žácích zapsaných do prvních tříd

************************************

Obrazové zprávy z lyžařského výcviku

************************************

Podívejte se, jak jsme u nás slavili Mikuláše

Jak jsme oslavili 100. výročí vzniku ČSR

Máme mistryni světa!

Žákyně 9. třídy naší školy Adélka Řehulková se v září letošního roku zúčastnila s taneční skupinou Bezevšeho z DDM Postoloprty juniorského MISTROVSTVÍ SVĚTA ve sportovních tancích v Kapském městě v Jihoafrické republice.

V kategorii twirling - jednotlivci obsadila úžasné 1. místo. Gratulujeme!

AdélaAdéla2

************************************

Naše škola se opět rozrostla o nové přírůstky v oblasti jazykového vzdělání, protože se, jako již každoročně, i v loňském školním roce žáci z naší školy zúčastnili přípravných kurzů na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English. Ti z nich, kteří se rozhodli zkoušku absolvovat a ověřit si tak své znalosti anglického jazyka, si s hrdostí dne 12.9.2018 v Rytířském sále Červeného Hrádku vyzvedli svůj certifikát. Všem úspěšným žákům s hrdostí gratulujeme a doufáme, že nejen oni budou v rozšiřování svých jazykových kompetencí pokračovat i nadále.

Medou 2018

************************************

VII. třída pořádá soutěžní odpoledne pro školní družinu.

Otevřené tematické aktivity pro 1. pololetí

Informace ke sběru papíru

************************************

Důležité informace pro rodiče:

- zákonným zástupcům a ostatním osobám bude umožněn vstup do školy pouze na základě předem domluvené schůzky (telefonicky nebo emailem)

- vstup zákonných zástupců a ostatních osob do školy je bez vědomí zaměstnanců školy zakázán

- pouze na vyzvání školy si zákonný zástupce převezme žáka ve škole, v ostatních případech si žáka vyzvedává před školou

logo pro web partnerských škol

Cambridgeské zkoušky pro děti (Cambridge Young Learners English Tests -YLE)

Ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek a jazykovým centrem MEDOU bude naše škola opět pořádat přípravný kurz anglického jazyka s možností složit jazykovou zkoušku Cambridge English YLE. Jedná se o zkoušku s  mezinárodně uznávaným certifikátem. V květnu byl úspěšně ukončen první kurz zkouškou na úrovni Starters. V letošním školním roce by měly proběhnout kurzy na všech úrovních pro žáky základních škol.

Young Learners English Test je motivační zkouškou, která má za cíl podpořit děti v jejich chuti dále se zlepšovat v angličtině.

Podrobnější informace ohledně kurzu budou k dispozici v průběhu měsíce září.

****************************************************

Poslední vložené články:   Poslední aktualizované články:

Dlouhodobé projekty školy:

NAŠE ŠKOLA MÁ ZÁJEM NA KVALITNÍ SPOLUPRÁCI S RODIČI A ŽÁKY A JE ZAPOJENA DO TĚCHTO PROJEKTŮ:

Logolink OP VVV hor barva cz

logo pro web partnerských škol

pro skolym

EDULABOvoce do škol

Aktualizováno (Pondělí, 04 Listopad 2019 14:00)

listopad 2019