PRÁCE DĚTÍ Z PROJEKTU VELIKONOCE

Jsme velmi pyšní na naše žáky a jejich velikonoční výtvory, posuďte sami 🙂

Děti na 1. stupni tvořily zajíčky, kuřátka a tulipány z vajíček a zeleniny, zajíčky z ponožky a papíru, zdobily velikonoční vajíčka podle své fantazie; vytvořily koloběh života kuřátka a napsaly velikonoční básničky.

Kluci a holky na 2. stupni pro změnu připravovali jarní vajíčkovou pomazánku, zjišťovali symboly Velikonoc, prováděli experiment se syrovým vajíčkem v octu, a taky vyráběli ponožkové zajíčky, zdobili vajíčka a bavili se velikonoční křížovkou.

Více fotografií naleznete TADY. Děti i nás moc potěší, když se podíváte, jak jsme šikovní 🙂

O velikonočním projektu si také můžete přečíst příspěvek od naší skvělé REDAKCE:

Před velikonočními prázdninami měla celá škola projektové dny. Vzniklo několik skupin a v každé byl, jak první stupeň, tak i druhý (byli jsme různě rozdělení). Měli jsme každý den 3 hodiny a pokaždé nějakou aktivitu na jiné téma. Přidělili nám určené paní učitelky, každá skupina měla ty stejné, ale vždy v jiný čas. 

Jak už jsme zmiňovali, každou hodinu byla jiná velikonoční aktivita. Např. jsme dělali vaječnou pomazánku (což bylo super), nebo měli různé hry, vyrábění, pokusy, hádanky a také jsme se dozvěděli jaké jídla jedí o Velikonočních svátcích v jiných zemích. 

My osobně si myslíme, že tento projekt byl zajímavý, něco jsme se přiučili a bylo to skvělé odreagování od online výuky.

S pozdravem, Vaše redakce.