Návštěva Národního muzea

Žáci 2. a 5. ročníku podnikli výjimečný výlet do Národního muzea v Praze, který pro ně byl nejen zpestřením výuky, ale také příležitostí obohatit své znalosti. Namísto obvyklého sezení v lavicích strávili den objevováním pokladů historie a přírody v jedné z nejvýznamnějších českých institucí.

Mladší žáky z 2. třídy nejvíce nadchl podmořský svět. S úžasem sledovali expozici plnou zajímavých živočichů a naučili se nové informace o mořském prostředí. Starší žáci z 5. ročníku si mezitím zopakovali učivo vlastivědy. Prošli expozicí mapující českou historii od pravěku až po současnost, kde mohli vidět například pravěké nástroje, středověké artefakty nebo významné události z moderní historie.

Po návštěvě muzea následovala procházka centrem Prahy, při které si žáci mohli prohlédnout jednu z nejznámějších dominant – sochu svatého Václava na Václavském náměstí. Celý výlet byl zakončen společnou fotografií u sochy, která bude krásnou vzpomínkou na tento nevšední a poučný den.