Číslo místnosti Odpovědná osoba Výpůjční doba
2. stupeň Mgr. Kateřina Holštajnová Středa 9.40-10.00

Školní knihovna – fotogalerie – 1.stupeň

Školní knihovna – fotogalerie – 2.stupeň

Nezapomínáme na projekty: https://www.ctenipomaha.cz/https://www.rostemesknihou.cz/

Největší čtenář školní knihovny
2023/2024

Naše škola opět pro velký úspěch v loňském školním roce vyhlašuje soutěž o Největšího čtenáře školní knihovny pro nový
školní rok 2023/2024 znovu zvlášť pro 1. a pro 2. stupeň. Výherci dostanou tašku plnou dobrot. Ale pozor! Budete
odměněni drobnými mňamkami všichni, kdo přečtete alespoň jednu knížku. Podmínkou je pouze to, že knížku při vracení
krátce převyprávíte nebo dostanete několik kontrolních otázek. Čím více knížek přečtete, tím lépe! Nezapomeňte –
– čtení nás baví, ale i pomáhá. Můžete se zapojit také do projektu Čtení pomáhá na www.ctenipomaha.cz a své čtení tak
proměnit i v dobrý skutek. Je to jen na Vás. Co Vy na to? Tak jdeme na to!

VÝSLEDKY CELOROČNÍ SOUTĚŽE „NEJVĚTŠÍ ČTENÁŘ“ 2022/2023

Soutěž Největší čtenář školní knihovny 2022/2023, která probíhala celý školní rok, je u konce. Cílem bylo přečíst co nejvíce knížek, jejichž děj žáci při vracení knih převyprávěli nebo odpověděli na otázky. Nešlo tedy jen o to půjčit si co nejvíce publikací, ale především je přečíst, což jistě nebylo jednoduché.
Nyní máme tu čest představit Vám naše nejlepší čtenáře:
Na 1. stupni zvítězila Michalka Karasová ze 4. A, 2. místo shodně obsadily Klecanská Michaela a Tesařová Eliška, obě ze 4.A a 3. místo patří Kotapišové Lucii ze 4. A.
Na 2. stupni zvítězil Jakub Dvořák ze 6. A, 2. místo patří Janu Hartmanovi ze 6.A  a 3. místo Adéle Rábové, 6.A.
Oba vítězové získali vak s logem školy plný dobrot, ale byli odměněni i ostatní čtenáři, kteří se do soutěže zapojili. Výhercům moc gratulujeme a na závěr dodáme:
„Číst se vyplatí! Čtení nás rozvíjí, baví a ještě odmění.“

NEJVĚTŠÍ ČTENÁŘ ŠKOLNÍ KNIHOVNY 2022/2023
Naše škola vyhlašuje soutěž pro školní rok 2022/2023 o největšího čtenáře školní knihovny zvlášť pro 1. a zvlášť pro 2. stupeň. Nejde o to, kdo si napůjčuje během školního roku nejvíce knížek, ale kdo jich opravdu nejvíce přečte! A jak zjistíme, že dotyčný(á) knížku četl(a)? Při vracení knížku krátce převypráví, případně dostane několik kontrolních otázek :-). Tak hurá do toho! Čtení nás baví a navíc, kdo vyhraje, získá na konci školního roku vak nebo tašku s logem školy plnou dobrot.

Knižní šifry

V prosinci 2021 proběhla pro naše žáky I. i II. stupně zajímavá soutěž Knižní šifry, která skrývá názvy knížek. Kdo správně odpověděl, získal dobrou odměnu. Soutěž již skončila, ale knižní šifry si můžete vyzkoušet jen tak pro zábavu stále. Tak co, znáte názvy všech knížek?  🙂

I. stupeň:

II. stupeň: