Výchovné poradenství

Výchovný poradce:                                                             Mgr. Jana Šilhavá

Konzultační hodiny:                                                            středa 14.00-15.00 hod

Po vzájemné dohodě je možný i jiný termín konzultace s rodiči a žáky.

Přihlášky

V prvním kole přijímacího řízení si žáci mohou podat 1 - 2 přihlášky – do 15.3. v příslušném roce.  Výchovnému poradci odevzdají podklady pro přihlášku na SŠ nebo SOU v průběhu ledna. Přihlášku žákům vyplní výchovný poradce. Žáci ji následně nechají podepsat zák. zástupcem a podle potřeby školy nechají potvrdit u svého lékaře

Pokud žák bude dávat přihlášku na školu s talentovou zkouškou (umělecká škola, konzervatoř), celý výše popsaný proces musí proběhnout do konce listopadu. Termín přijímacího řízení na školy s talentovou zkouškou je od 2.1. do 15.1., na konzervatoře od 15.1. do 31.1. Do oborů vzdělání bez talentové zkoušky od 22. do 30.4. pro všechny formy vzdělávání.

Druhé a další kola přijímacího řízení - neomezený počet přihlášek - vyhlašuje škola podle toho, jak se jí podaří naplnit kapacitu.
Přihlášku podává zákonný zástupce nezletilého uchazeče řediteli střední školy. Základní škola na přihláškách potvrzuje prospěch žáka.

Zápisový lístek

Zápisový lístek si rodiče vyzvednou proti podpisu u výchovné poradkyně v době konzultací v březnu, nebo po dohodě v náhradním termínu.

Zápisový lístek eviduje ZŠ.

Zápisový lístek se odevzdá na příslušné SŠ do 10 dnů po vyhlášení výsledků přijímacího řízení.

Lhůta pro uplatnění zápisového lístku (nebo případně pro odvolání) běží ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů – výsledek přijímacího řízení. Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje.

Vzetí zápisového lístku zpět se, až na výjimky, ruší.

Adresa pro vyhledávání škol http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/skoly

Informace k přijimacím zkouškám:    https://www.scio.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/informace-o-statnich-prijimacich-zkouskach/

Užitečné adresy:

Práce v České republice

www.infoabsolvent.cz

www.atlasskolstvi.cz

www.stredniskoly.cz

www.portal.mpsv.cz/sz/obcane.skoly

www.vzdelani.cz

www.uiv.cz

www.nuov.cz

Testy k volbě povolání: