ENVIRONMENTÁLNÍ EXKURZE DO PODKRUŠNOHORSKÉHO ZOOPARKU CHOMUTOV

„Za pět minut dvanáct“ – že je spíše už pět minut po dvanácté, se dozvěděli žáci VIII. třídy, kteří se zúčastnili environmentálně laděné exkurze do Podkrušnohorského zooparku Chomutov. Podrobně se věnovali tematice ohrožených druhů zvířat a jejich efektivní ochraně. Rozebírali problematiku pytláctví, ilegálního obchodu, ztráty přirozeného prostředí a celkového vlivu lidské společnosti na planetu. Součástí programu byla také návštěva areálu, práce s pracovními listy a ukázka ochrany přírody. Žáci si uvědomili, že současný kritický stav životního prostředí a klesající biodiverzita zvířat jsou dílem člověka a že jen on může tuto situaci otočit pozitivním směrem. Jak to udělat, co mohou oni sami změnit ve svém chování a jak mohou přispět ke zlepšení, se snažili zjistit prostřednictvím vzdělávacích aktivit přímo v terénu, resp. mezi zvířaty chomutovského zooparku.

Děkujeme lektorovi Bc. Matěji Kynštovi za zajímavý, profesionálně a kvalitně vedený environmentální výukový program.