OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍM HALLOWEENEM

Naše škola pořádala každoroční Dýňobraní pro rodiče a děti z 1.stupně. Děkujeme všem rodičům za hojnou účast a báječné pohoštění, kterým jste, zejména dětem, zpříjemnili naše setkání:-). Vaše krásné dýně vyzdobily školu na projekt Halloween, který probíhal hned druhý den. Věříme, že i další akce, prožijeme spolu opět v příjemné atmosféře.

Děti prvního stupně se v projektový den oblékly do strašidelných kostýmů a pomalovaly si obličeje
strašidelnými motivy. Hned ráno je přivítaly rozsvícené vydlabané dýně, které děti připravily spolu se svými rodiči. V průběhu dopoledne se seznámily s historií tohoto svátku, řešily zajímavé úlohy s halloweenskou tématikou, vytvářely pavoučí sítě, třídy vyzdobily vlastnoručně vyrobenými ozdobami, rozšířily si slovní zásobu v anglickém jazyce, zpívaly anglické halloweenské písně. Děti celý den pracovaly se zaujetím a nadšením. Vzájemně si pomáhaly a dozvěděly se mnoho zajímavých a nových informací.

Halloweenské řádění se nevyhnulo ani starším žákům na 2. stupni. Také oni se oblékli do strašidelných kostýmů a v rámci hodin anglického jazyka a konverzace měli výuku s tématikou Halloweenu. Dlabání dýní se letos vyhnuli, ale třeba je to čeká příští rok :-).