PROJEKT ŽATEC V UNESCO

27. – 28. 2. byly dny ve znamení projektu o Žatci a jeho zařazení na seznam UNESCO.
Mladší žáci nejprve navštívili Chrám chmele a piva a Sladovnu, aby se dověděli co nejvíce o vývoji chmelařství a o tom, jak rozlišit v našem městě obytný dům od bývalého skladu chmele, kterých tu je spousta zachovalých. Druhý den je čekalo překvapení v podobě návštěvy chmelového skřítka Hopíka. Ve škole pak dál pracovali na rozličných úkolech spojených s chmelařskou oblastí nebo s památkami našeho města. Žáci i paní učitelky se samozřejmě nezapomněli obléknout do pracovního oblečení a vytvořili tak atmosféru chmelové brigády. Bylo to moc prima, podívejte se na pár fotografií 🙂
Žáci druhého stupně se první den věnovali práci v učebnách, kde zkoumali chmel pod mikroskopem, pracovali na modelech chmelnice, výtvarně ztvárňovali Chmelový maják nebo rozebírali anglickou zkratku organizace UNESCO a seznamovali se s anglickými názvy památek v našem městě. Ani v tento den nechybělo tematické oblečení v podobě montérek či slamáků, které nás přeneslo „na chmele“.
Druhý den byl opět věnován přednášce p. P. Bažanta „Tak tady asi bydlí ten chmel“ v Galerii Sladovna a komentované prohlídce v Chrámu chmele a piva, kde se žáci 2. stupně prošli labyrintem mezi chmelovými žoky a seznámili se s expozicí odkazující na bohatou historii a tradice našeho kraje spojeného po tisíciletí s pěstováním chmele. Oba dny se vydařily a i vy se můžete podívat, jak probíhaly .