ŽÁCI SE OPĚT PUSTILI DO PODZIMNÍHO ÚKLIDU NA BŘEZÍCH ŘEKY OHŘE

V rámci podzimního úklidu okolí řeky Ohře a projektu 72hodin vyčistili žáci VIII. třídy její břehy od odpadků. Pomohli tak přírodě vydechnout si a uložit se k zimnímu spánku. Je smutné, že pro mnohé z nás je velkým problémem používat odpadkové koše a uklízet po sobě. Do akce se společně s žáky zapojil také pan školník, s technickým a organizačním zabezpečením pomohly i místní instituce a organizace, Technická správa města Žatce a Městský úřad Žatec. Žáci požádali o podporu nejenom své rodiče, ale rovněž širokou veřejnost.

Počasí se nám zase vydařilo a děti uklízely přímo s nadšením. Při úklidu jsme nalezli zvláště „zajímavé kousky“, např. kuchyňské nádobí nebo školní aktovku z dob mládí třídní učitelky. Nasbíraného odpadu bylo opět velké množství, bohužel i přes fakt, že tuto lokalitu pravidelně dvakrát ročně uklízíme. Mezi odhozenými věcmi jsme nacházeli především plechovky, plastové lahve, obaly od polotovarů atd. Mnohý odpad se často bohužel povaloval nedaleko odpadkových košů.

Poděkování si zaslouží nejenom všichni zúčastnění žáci, ale také pan školník, který nám pomohl s technickým zabezpečením akce, technické služby města, městská policie a městský úřad. Rovněž bych chtěla jménem žáků poděkovat mamince jednoho z nich, paní Pichnarčíkové, která dětem připravila bohatou sladkou odměnu.

Děkujeme také všem, kteří jsou natolik zodpovědní k našemu životnímu prostředí, že své odpadky odhazují do košů, a to nejlépe do těch na tříděný odpad.